Description
Price range: £12.89 through £16.68
















| Weight | 0.255 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 20 × 4 cm |
| Brand Name | ELITEVESTA |
| Style | Smart Casual |
| Origin | Mainland |
| CN | Shanghai |
| Applicable Scene | Business |
| High-concerned chemical | None |
| Material | POLYESTER, Elastane |
| Sleeve Length(cm) | Short (4 – 16 Inch) |
| Applicable Season | Spring And Summer |
| Craft of Weaving | Knit |
| Place Of Origin | (mainland) |
| Decoration | Appliques |
| Pattern Type | Solid |
| Feature | Breathable |
| Gender | Men |
| Color Style | Solid |
| Type | Wide-waisted |
| Tops Type | POLOS |
| Measurement Error | Measuerd Lying Flat, There Can Be 1~3cm Differences. |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"96","inch":"37.80"},"size":"M","vid":-3},{"length":{"cm":"100","inch":"39.37"},"size":"L","vid":-4},{"length":{"cm":"104","inch":"40.94"},"size":"XL","vid":-5},{"length":{"cm":"108","inch":"42.52"},"size":"XXL","vid":-6},{"length":{"cm":"112","inch":"44.09"},"size":"XXXL","vid":-7},{"length":{"cm":"116","inch":"45.67"},"size":"4XL","vid":-8}]} |