2025 Female Slim Skiing Pants New Winter Pants Mountain Waterproof Warm Snow Overalls Women High Elasticity Ski Trouser Clothes
Price range: £71.82 through £79.99
Free shipping
Delivery: Jun 5–Jun 12
Photos


























Additional information
| Weight | 0.926 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 19 × 9 cm |
| Brand Name | dollplus |
| Material | POLYESTER |
| Closure Type | Zipper Fly |
| Gender | Women |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland |
| CN | Zhejiang |
| Item Type | full length |
| Sport Type | skiing |
| Applicable scenarios | Skiing |
| Size | XS, S, M, L, XL |
| Applicable gender | women |
| Function | Breathable, waterproof, warm, wear-resistant, windproof |
| Waterproof index | 15000mm |
| ski overalls | macacao ski |
| ski pants for women | female Ski pants |
| women's ski pants | snow women's ski overalls |
| waterproof women's ski overalls | macacao ski feminino neve |
| ski pants women | calca ski feminina |
| ladies skiing pants | goldbergh ski women |
| ski pants elasticity | Leopard print ski pants |
| Slim fit ski pants | 2024 new ski overalls |
| winter 2024 skiing clothes | women's winter outdoor wear |
| ski wear for women | skiing clothes women |
| ski women clothes | woman winter clothing |
| snow clothes woman | snow clothes women |
| snowboard clothing | ski clothing woman |
| ski clothing women | women's ski clothing |
| Choice | yes |
Customer reviews
No reviews yet.










