High Waist Yoga Shorts Gym Sports Shorts Women Plus Size Tight Short Leggings Stretchy Comfortable Running Cycling Sportswear
Price range: £8.64 through £9.43
Shipping £1.99
Delivery: Jun 5–Jun 12
Photos





Additional information
| Weight | 0.100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 2 cm |
| Department Name | Women |
| Activity | |
| Ships From | |
| Material | 80% Nylon + 20% Spandex, Nylon, SPANDEX |
| Clothing Version | Tight |
| Size | S.M.L.XL |
| Fabric Weight | 100g |
| Applicable Scenarios | Comprehensive Sports Such As Running, Yoga, And Gym Workouts. |
| Appropriate Season | Summer, Spring, Autumn |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Item Type | shorts |
| Pattern Type | Solid |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Model Number | Women's Yoga Sports Shorts |
| Sport Type | Yoga |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Fit | True to Size |
| High-concerned chemical | None |
| Blocking | Regular |
| CN | Zhejiang |
| Origin | Mainland |
| Gender | Women |
| pocket description | No Pocket |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"50","inch":"19.69"},"size":"S","vid":-1},{"length":{"cm":"54","inch":"21.26"},"size":"M","vid":-2},{"length":{"cm":"58","inch":"22.83"},"size":"L","vid":-3},{"length":{"cm":"62","inch":"24.41"},"size":"XL","vid":-4}]} |
Customer reviews
No reviews yet.










